Установка

Після створення файлу ресурсів компонента, в якому знаходиться бітовий образ значка компонента, можна приступити до установки компонента. Для цього треба з меню Component вибрати команду Install Component і заповнити поля вікна Install Component (рис. 16.5).

Рис. 16.4. Діалогове вікно Install Component

У поле Unit file name потрібно ввести ім’я файлу модуля. Для цього зручно скористатися кнопкою Browse.
Поле Search path (Шлях пошуку) має містити розділені крапкою з комою імена каталогів, в яких Delphi під час установки компонента буде шукати необхідні файли, зокрема файл ресурсів компоненту. Якщо ім’я файлу модуля було введено в поле Unit file name вибором файлу зі списку, отриманого за допомогою кнопки Browse, то Delphi автоматично додає в поле Search path імена необхідних каталогів.

Примітка

Файл ресурсу компонента повинен перебувати в одному з каталогів, перерахованих в поле Search path. Якщо його там немає, то компоненту буде призначений значок його батьківського класу.
Поле Package file name має містити ім’я пакета, в який буде встановлений компонент. За замовчуванням компоненти, що створюються програмістом, додаються в пакет Dclusr70.dpk.
Поле Package description містить назву пакета. Для пакета Dclusr70.dpk
ЦЕ текст: Borland User’s Components.
Після заповнення перерахованих полів і натискання кнопки ОК починається процес установки. Спочатку на екрані з’являється вікно Confirm (рис. 16.5), в якому Delphi просить підтвердити оновлення пакета.

Рис. 16.5. Запит підтвердження оновлення пакета в процесі установки компонента

Після натискання кнопки Yes процес установки триває. Якщо він завершується успішно, то на екрані з’являється інформаційне повідомлення (рис. 16.6) про те, що в результаті оновлення пакету палітра компонентів оновлена, т. е. в неї доданий значок компонента, і новий компонент зареєстрований.

Рис. 16.6. Повідомлення про неуспішною установці компонента

Після установки компонента в пакет відкривається діалогове вікно Package (Редактор пакету компонентів) (Рис. 16.70), в якому перераховані компоненти, що знаходяться в пакеті.

Рис. 16.7. Вікно редактора пакету компонентів

На цьому процес установки компонента закінчується. В результаті на вкладці палітри компонентів, ім’я якої було задано при створенні модуля компонента, з’являється значок встановленого компонента (рис. 16.8).

Рис. 16.8. Вкладка Samples після установки компонента NkEdit