Створення значка для програми

До складу Delphi входить програма Image Editor (Редактор зображень), за допомогою якої програміст може створити для свого застосування унікальний значок. Запускається Image Editor вибором відповідної команди з меню Tools або з Windows – командою Пуск | Програми Borland Delphi 7 | Image Editor.

Щоб почати роботу зі створення нового значка, потрібно з меню File вибрати команду New, а з появи списку – опцію Icon File .

Після вибору типу створюваного файлу відкривається вікно Icon Properties , в якому необхідно вибрати характеристики створюваного значка: size (Розмір) – 32×32 (стандартний розмір значків Windows) і Colors (Палітра) – 16 кольорів. В результаті натискання кнопки ОК відкривається вікно Icon1.ico , в якому можна, використовуючи стандартні інструменти і палітру, намалювати потрібний значок.

Процес малювання в Image Editor практично нічим не відрізняється від процесу створення картинки в звичайному графічному редакторі, наприклад, в Microsoft Paint. Однак є один нюанс. спочатку поле зображення зафарбовано прозорим (Transparent) кольором. якщо значок намалювати на цьому тлі, то при його виведенні частини поля зображення, зафарбовані прозорим кольором, візьмуть колір фону, на якому буде знаходитися значок.

У процесі створення картинки можна видалити (стерти) помилково намальовані елементи, пофарбувавши їх прозорим кольором, якому на палітрі відповідає лівий квадрат в нижньому ряду.

Крім прозорого кольори, в палітрі є інверсний колір. Намальовані цим кольором частини малюнка при виведенні на екран забарвлюються інверсним кольором щодо кольору фону.

Зберігається створений значок звичайним чином, т. е. вибором з меню File команди Save.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *