Структура

Команди групи Organize Your Setup (рис. 18.3) дозволяють задати структуру програми установки.

Рис. 18.3. Команди групи Organize Your Setup

Значення більшості параметрів, за винятком тих, які ідентифікують встановлювану програму і її розробника, можна залишити без зміни. Параметри, значення яких потрібно змінити, наведені в табл. 18.2.

Таблиця 18.2. Параметри команди General Information

Параметр

Визначає

Значення

Product Name Назва встановлюваної програми Saper 2002
Product Version Версія встановлюваної програми 1.01.0001
INSTALLDIR Каталог комп’ютера користувача, в який буде встановлена програма [ProgramFiiesFolder] Saper 2002

Слід звернути увагу на параметр INSTALLDIR. За умовчанням передбачається, що програма буде встановлена в каталог, призначений для програм. Оскільки під час створення інсталяційною програми не можна знати, як на комп’ютері користувача називається каталог програм і на якому диску він знаходиться, то замість імені реального каталога використовується його псевдонім – [ProgramFiiesFolder]. В процесі установки програми на комп’ютер користувача інсталяційна програма отримає з реєстру Windows ім’я каталогу програм і замінить псевдонім на це ім’я.

Інші псевдоніми, які використовуються в програмі InstallShield Express, наведені в табл. 18.3

Таблиця 18.3. Деякі псевдоніми каталогів Windows

Ім’я користувача

Каталог

[WindowsVolume] Кореневий каталог диска, на якому знаходиться Windows
[Windows Folder] Каталог Windows, наприклад C: \ Winnt
[SystemFolder] Системний каталог Windows, наприклад C: \ Winnt \ System32
[ProgramFilesFolder] Каталог програм, наприклад C: \ Program Files
[PersonalFolder] Папка Мої документи на робочому столі (розташування папки залежить від версії ОС і способу входу в систему)

Очевидно, що можливості інстальованої програми визначаються складом встановлених компонентів. Наприклад, якщо встановлено файли довідкової системи, то користувачеві в процесі роботи з програмою доступна довідкова інформація. Команда Features (можливості) дозволяє створити (визначити) групи компонентів, які визначають можливості програми і які можуть встановлюватися окремо. Поділ компонентів на групи дозволяє організувати багато варіантну, в тому числі і визначається користувачем, установку програми.
У найпростішому випадку група Features складається з одного елемента Always Install. Щоб додати елемент в групу Features, потрібно натиснути правою кнопкою миші на слові Features, з контекстного меню вибрати команду New Feature Ins і ввести ім’я нової групи, наприклад Help Files and Samples. Після цього в поле Description слід ввести коротку характеристику елемента, а в поле Comments – коментар (рис. 18.4).

Рис. 18.4. Кілька елементів в групі Features забезпечують можливість різноманітної установки

Команда Setup Types дозволяє задати, чи буде користувачеві під час установки програми надана можливість вибрати (в діалоговому вікні Setup Type) варіант установки. Установка може бути звичайною (Typical), мінімальної (Minimal) або вибіркової (Custom). Якщо встановлювана програма складна, складається з декількох незалежних компонентів, то ця можливість зазвичай надається.

Для програми Сапер 2002 передбачається тільки один варіант установки – Typical. Тому прапорці Minimal і Custom потрібно скинути (рис. 18.5).

Рис. 18.5. Команда Setup Types дозволяє задати можливі варіанти установки програми