Ресурси компонента

Файл ресурсів компонента можна створити за допомогою утиліти Image Editor, яка запускається вибором з меню Tools команди Image Editor.
Для того щоб створити новий файл ресурсу компонента, потрібно з меню File вибрати команду New і із списку вибрати тип створюваного файлу – Component Resource File .
В результаті відкривається вікно файлу ресурсів Untitledl.dcr, а в меню діалогового вікна Image Editor з’являється новий пункт – Resource. Тепер потрібно з меню Resource вибрати команду New / Bitmap і у вікні, Bitmap Properties встановити характеристики бітового образу значка компонента: Size – 24×24 пікселя, Colors – 16.
В результаті цих дій в створюваний файл ресурсів компоненту буде додано новий ресурс – бітовий образ з ім’ям Bitmap1 Подвійне клацання на імені ресурсу (Bitmapl) розкриває вікно редактора бітового образу, в якому можна намалювати потрібну картинку.
Зображення у вікні графічного редактора можна збільшити. Для цього необхідно вибрати команду Zoom In меню View.
Слід звернути увагу, що колір правої нижньої точки малюнка визначає “прозорий ” колір. Елементи значка компонента, зафарбовані цим кольором, на палітрі компонентів Delphi не помітні.
Перед тим, як зберегти файл ресурсів компоненту, битовому образу треба присвоїти ім’я. Ім’я повинно збігатися з ім’ям класу компонента. Щоб задати ім’я бітового образу, необхідно клацнути правою кнопкою миші на імені бітового образу (Bitmap1), вибрати в контекстному меню команду Rename і ввести нове ім’я.
Створений файл ресурсів компонента потрібно зберегти в тому каталозі, в якому знаходиться файл модуля компонента. Для цього треба з меню File вибрати команду Save.

Увага!

Файл ресурсів компонента (Edit.dcr) має збігатися з ім’ям модуля компонента (Edit.pas), а ім’я бітового образу (Edit) – з ім’ям класу компонента (Edit).