Програма InstallShield Express

Одним з популярних інструментів створення інсталяційних програм є пакет InstallShield Express. Borland настійно рекомендує використовувати саме цю програму, тому вона є на установчому диску Borland Delphi 7 Studio.

Процес установки програми InstallShield Express звичайний. Для того щоб його активізувати, потрібно запустити програму установки Delphi (вставити інсталяційний CD-ROM в дисковод) і в діалоговому вікні Delphi Setup Launcher вибрати команду InstallShield Express – Borland Limited Edition. У результаті цього буде запущений майстер установки. По завершенні процесу установки в меню Пуск | програми | InstallShield з’являється команда Express, вибір якої запускає InstallShield Express.

Процес створення інсталяційного диска (CD-ROM) за допомогою InstallShield Express розглянемо на прикладі.

Нехай потрібно створити інсталяційний диск для програми Сапер 2002. Перед тим як безпосередньо приступити до створення настановної програми в InstallShield Express, потрібно виконати підготовчу роботу – скласти список файлів, які повинні бути встановлені на комп’ютер користувача; використовуючи редактор тексту, підготувати RTF-файли ліцензійної угоди (EULA – End User Licensia Agreement) і короткої довідки (Readme файл). Список файлів програми Сапер 2002 які повинні бути перенесені на комп’ютер користувача, наведено в табл. 18.1.

Таблиця 18.1. Файли програми Сапер 2002 які потрібно встановити на комп’ютер користувача

Файл

Призначення

Куди встановлювати

Saper.exe Програма Program Files \ Saper 2002
Saper.chm Файл довідкової інформації Program Files \ Saper 2002
Readme.rtf Коротка довідка про програму Program Files \ Saper 2002
Eula.rtf Ліцензійна угода Program Files \ Saper 2002