Помилки

Компілятор генерує виконувану програму лише в тому випадку, якщо вихідний текст не містить синтаксичних помилок. У більшості випадків у щойно набраної програмі є помилки. Програміст повинен їх усунути.

Щоб перейти до фрагменту коду, який містить помилку, треба встановити курсор в рядок з повідомленням про помилку і з контекстного меню (рис. В40) вибрати команду Edit source.

Процес усунення помилок носить ітераційний характер. Зазвичай спочатку усуваються найбільш очевидні помилки, наприклад, декларуються неоголошені змінні. Після чергового внесення змін в текст програми виконується повторна компіляція. Потрібно враховувати той факт, що компілятор не завжди може точно локалізувати помилку. Тому, аналізуючи фрагмент програми, який, на думку компілятора, містить помилку, потрібно звертати увагу не тільки на той фрагмент коду, на який компілятор встановив курсор, але і на той, який знаходиться в попередньому рядку.

Рис. В40. Перехід до фрагменту програми, що містить помилку

У табл. В10 перераховані найбільш типові помилки і відповідні їм повідомлення компілятора.

Таблиця В10. Повідомлення компілятора про помилки

Повідомлення Ймовірна причина
Missing operator or semicolon (Відсутня оператор або крапка з комою) Після інструкції не поставлена крапка з комою

 

Якщо компілятор виявив досить багато помилок, то перегляньте всі повідомлення, усуньте спочатку найбільш очевидні помилки і виконайте повторну компіляцію. Цілком ймовірно, що після цього кількість помилок значно зменшиться. Це пояснюється особливостями синтаксису мови, коли одна незначна помилка може тягти за собою досить велика кількість інших.

Якщо в програмі немає синтаксичних помилок, компілятор створює виконуваний файл програми. Ім’я файлу, що виконується таке ж, як і у файлу проекту, а розширення – exe. Delphi поміщає виконуваний файл в той же каталог, де знаходиться файл проекту.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *