Система підказок

У процесі набору тексту програми редактор коду виводить довідкову інформацію про параметри процедур і функцій, про властивості і методи об’єктів.

Наприклад, якщо у вікні редактора коду набрати MessageDig (ім’я функції, яка виводить на екран вікно повідомлення) і відкриває дужку, то на екрані з’явиться вікно підказки, в якому будуть перераховані параметри функції MessageDig із зазначенням їх типу (рис. В29). Один з параметрів виділено напівжирним. Так редактор підказує програмістові, який параметр він повинен вводити. Після набору параметра і коми у вікні підказки буде виділений наступний параметр. І так до тих пір, поки не будуть вказані всі параметри.

Для об’єктів редактор коду виводить список властивостей і методів. Як тільки програміст набере ім’я об’єкта (компонента) і точку, так відразу на екрані з’являється вікно підказки – список властивостей і методів цього об’єкта (рис. В30). Перейти до потрібного елементу списку можна за допомогою клавіш переміщення курсора або набравши на клавіатурі кілька перших букв імені необхідної якості або методу. Після того як буде обраний потрібний елемент списку і натиснута клавіша Enter, вбрання властивість або метод будуть вставлені в текст програми.

Система підказок істотно полегшує процес підготовки тексту програми, позбавляє від рутини. Крім того, якщо у час набору програми підказка не з’явилася, це означає, що програміст допустив помилку: швидше за все, невірно набрав ім’я процедури або функції.

Рис. В29. Приклад підказки

Рис. В30. Редактор коду автоматично виводить список властивостей і методів об’єкта (компонента)

Рис. В31. Вікно Code Explorer полегшує навігацію по тексту програми

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *