Шаблони коду

У процесі набору тексту зручно використовувати шаблони коду (Code Templates). Шаблон коду – це інструкція програми, записана в загальному вигляді. Наприклад, шаблон для інструкції case виглядає так:

case of:;

:;

else;

end;

Редактор коду надає програмісту великий набір шаблонів: оголошення масивів, класів, функцій, процедур; інструкцій вибору (if, case), циклів (for, while). Для деяких інструкцій, наприклад if і while, є кілька варіантів шаблонів.

Для того щоб в процесі набору тексту програми скористатися шаблоном коду і вставити його в текст програми, потрібно натиснути комбінацію клавіш ” Ctrl “+ ” J “ і із списку вибрати потрібний шаблон (рис. В32). Вибрати шаблон можна звичайним чином, прокручуючи список, або введенням перших літер імені шаблону (імена шаблонів в списку виділені напівжирним). Вибравши в списку шаблон, потрібно натиснути ” Enter “, і шаблон буде вставлений в текст програми.

Програміст може створити свій власний шаблон коду і використовувати його точно так само, як і стандартний. Для того щоб створити шаблон коду, потрібно з меню Tools вибрати команду Editor Options, у вкладці Source Options клацнути на кнопці Edit Code Templates, в діалоговому вікні Code Templates клацнути на кнопці Add і у вікні Add Code Template (рис. ВЗЗ) задати ім’я шаблону (Shortcut Name) і його короткий опис (Description). Потім, після клацання на кнопці ОК, в поле Code діалогового вікна Code Templates ввести шаблон (рис. В34).

Рис. В32. Список шаблонів коду відображається в результаті натискання клавіш “Ctrl ” + “J “

Рис. В33. У поля діалогового вікна треба ввести ім’я шаблону і його короткий опис

Рис. В34. Приклад шаблону коду програми

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *