Компіляція

Програма, представлена у вигляді інструкцій мови програмування, називається вихідною програмою. вона складається з інструкцій, зрозумілих людині, але не зрозумілих процесору комп’ютера. Щоб процесор зміг виконати роботу відповідно до інструкцій вихідної програми, вихідна програма повинна бути переведена на машинну мову – мову команд процесора. Завдання перетворення вихідної програми в машинний код виконує спеціальна програма – компілятор.

Компілятор, схема роботи якого наведена на рис. 1.4, виконує послідовно два завдання:

  1. Перевіряє текст вихідної програми на відсутність синтаксичних помилок.
  2. Створює (генерує) виконувану програму – машинний код.

Рис. 1.4. Схема роботи компілятора

Слід зазначити, що генерація виконуваної програми відбувається тільки в тому випадку, якщо в тексті вихідної програми немає синтаксичних помилок.

Генерація машинного коду компілятором свідчить лише про те, що в тексті програми немає синтаксичних помилок. Переконатися, що програма працює правильно можна тільки в процесі її тестування – пробних запусках програми і аналізі отриманих результатів. Наприклад, якщо в програмі обчислення коренів квадратного рівняння допущена помилка в вираженні (формулою) обчислення дискримінанту, то, навіть якщо цей вислів буде синтаксично вірно, програма видасть невірні значення коренів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *