Ім’я користувача бази даних

Розробляючи програму роботи з базою даних, програміст не може знати, на якому диску і в якому каталозі будуть знаходитися файли бази даних під час її використання. наприклад, користувач може помістить базу даних в один з каталогів дисків С :, D: або на мережевий диск. Тому виникає проблема передачі в програму інформації про місце знаходження файлів бази даних.
У Delphi проблема передачі в програму інформації про місце знаходження файлів бази даних вирішується шляхом використання псевдоніма бази даних. Ім’я користувача (Alias) – це коротке ім’я, поставлене у відповідність реальному, повного імені каталогу бази даних. наприклад, псевдонімом каталогу C: \ data \ spetersburg може бути ім’я Peterburg. програма роботи з базою даних для доступу до даних використовує не реальне ім’я, а псевдонім.
Для доступу до інформації програма, що забезпечує роботу з базою даних, підключає бібліотеку Borland Database Engine (BDE), яка, в свою чергу, використовує конфігураційний файл, що містить інформацію про всіх зареєстрованих в системі псевдонімах.
Ім’я користувача бази даних може бути створений (зареєстрований) за допомогою утиліти BDE Administrator. ця тієї ж самої програми змінити каталог, пов’язаний з псевдонімом.