Установка Delphi

Існує чотири варіанти пакета Borland Delphi 7 Studio: Personal, Professional, Enterprise і Architect. кожен з цих комплектів включає стандартний набір засобів, що забезпечують розробку високоефективних програм різного призначення, в тому числі для роботи з базами даних. Разом з тим, чим вище рівень комплекту (від Personal до Architect), тим більші можливості він надає програмісту. Так, комплект Enterprise дозволяє розробляти програми роботи з віддаленими базами даних (наприклад, InterBase), а комплект Personal – немає. Детальну інформацію про структуру, склад і можливості пакетів Borland Delphi 7 Studio можна знайти на сайті Borland (www.borland.com/delphi).

Матеріал книги не прив’язаний до конкретного комплекту Delphi. Всі завдання, розглянуті в якості прикладів, можуть бути реалізовані в рамках набору Personal.

Установка Delphi 7 на комп’ютер виконується з CD-ROM, на якому знаходяться всі необхідні файли і програма ініціалізації установки (Delphi Setup Launcher). Програма ініціалізації установки запускається автоматично, як тільки інсталяційний диск буде поміщений в CD-дисків.

В результаті запуску програми ініціалізації установки на екрані з’являється вікно Delphi 7 Setup Launcher (рис. В1) із зазначенням програмних продуктів, які можуть бути інстальовані на комп’ютер з установочного CD-ROM. Це, перш за все, Delphi 7, сервер бази даних InterBase 6.5, локальний сервер бази даних InterBase 6.5, інструмент вилученого налагодження Remote Debugger Server, утиліта ModelMaker і InstallShield Express – утиліта створення настановних CD-ROM.

Рис. В 1. Початок установки Delphi 7

Для того щоб активізувати процес установки Delphi, слід клацнути на рядку Delphi 7. Процес установки Delphi звичайний. Після введення серійного номера (Serial Number) і ключа (Authorization Key) на екрані спочатку з’являється вікно з ліцензійною угодою, потім – вікно Setup Type (рис. В2), в якому можна вибрати один з можливих варіантів установки: Typical (Звичайний), Compact (Компактний) або Custom (Вибірковий, який визначається користувачем).

Звичайний варіант передбачає, що з установочного CD-ROM на жорсткий диск комп’ютера будуть скопійовані всі компоненти Delphi. Звичайний варіант установки вимагає найбільшого вільного місця на жорсткому диску комп’ютера, порядку 475 Мбайт (для комплекту Enterprise). І якщо на жорсткому диску комп’ютера достатньо вільного місця, краще вибрати цей варіант.

При компактній установці на жорсткий диск комп’ютера копіюються тільки найнеобхідніші компоненти Delphi. Компактний варіант вимагає найменшої кількості вільного дискового простору. Однак в цьому випадку деякі можливості середовища розробки Delphi будуть недоступні. Зокрема, при компактній установці на жорсткий диск не копіюються файли довідкової системи, деякі компоненти і утиліти, приклади.

Вибірковий варіант дозволяє програмісту вибрати тільки необхідні для роботи інструменти і компоненти Delphi. Зазвичай такий варіант установки використовують досвідчені програмісти. вибірковий варіант можна вибрати і в тому випадку, якщо на диску комп’ютера недостатньо вільного місця для повної установки.

Рис. В2. У діалоговому вікні Setup Type потрібно вибрати варіант установки

Вибравши варіант установки, натисніть кнопку Next. Якщо була обрана часткова (Custom) установка, то відкривається діалогове вікно Custom Setup (рис. ВЗ), в якому можна вибрати встановлювані компоненти, точніше -вказати компоненти, які встановлювати не треба. щоб заборонити установку компонента, потрібно клацнути на зображенні диска зліва від назви компонента і з меню, що вибрати команду Do Not Install.

Рис. ВЗ. Заборона установки компонента

Якщо Ви вибрали тип установки Typical, то в результаті клацання на кнопці Next відкривається вікно Destination Folder, в якому вказані каталоги, куди буде встановлений пакет Delphi і його компоненти.

Черговий клацання на кнопці Next відкриває вікно Save Installation Database, в якому користувачеві пропонується зберегти інформацію про процес установки на жорсткому диску комп’ютера, що забезпечить можливість видалення (деінсталяції) Delphi надалі без використання установочного CD-ROM. На цьому процес підготовки до установки закінчується. На екрані з’являється вікно Ready To Install the Program, клацання на кнопці Install в якому активізує процес установки.

Після закінчення процесу установки на екрані з’являється вікно з інформаційним повідомленням про те, що установка виконана (Рис. В4). Клацання на кнопці Finish закриває це вікно.

Рис. В 4. Процес установки завершений

Тепер можна приступити до роботи, запустити Delphi. Однак перед тим, як це зробити, рекомендується задати робочий каталог, каталог проектів. Для цього потрібно встановити курсор миші на команду запуску Delphi (Пуск | Програми | Borland Delphi 7 | Delphi 7), натиснути правою кнопкою миші, і з контекстного меню вибрати команду Властивості. Потім у вікні Властивості: Delphi 7 в поле Робоча папка ввести ім’я папки, призначеної для проектів Delphi (рис. В5).

Рис. В 5. Визначення папки проектів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *