Бази даних

З точки зору користувача, база даних – це програма, яка забезпечує роботу з інформацією. при запуску такої програми на екрані, як правило, з’являється таблиця, переглядаючи яку користувач може знайти цікаві для її відома. Якщо система дозволяє, то він може внести зміни в базу даних: додати нову інформацію або видалити непотрібну.
 

З точки зору програміста, база даних – це набір файлів, що містять інформацію. Розробляючи базу даних для користувача, програміст створює програму, яка забезпечує роботу з файлами даних.
 

В даний час існує досить велика кількість програмних систем, що дозволяють створювати і використовувати локальні (dBASE, FoxPro, Access, Paradox) і віддалені (Interbase, Oracle, Sysbase, Infomix, Microsoft SQL Server) бази даних.
 

До складу Delphi входять компоненти, що дозволяють створювати програми роботи з файлами даних, створеними різними системами: від dBASE до Infomix і Oracle. Delphi також дозволяє програмісту, використовуючи утиліту Borland Database Desktop, створювати файли баз даних в різних форматах.